Jesteś tutaj:

Bieg Dziecięcy Cudu nad Wisłą 2018

Data: 16.08.2018 r., godz. 00.00    639
15 sierpnia 2018 r. odbył się Bieg Dziecięcy Cudu nad Wisłą zorganizowany przez Fundację Dziedzictwo Nadbużańskie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wołomińskiej WOŁOMINIAK. Projekt współfinansowany przez Powiat Wołomiński był częścią obchodów 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Bieg odbył się w czterech kategoriach wiekowych, najmłodszy uczestnik, który pokonał trasę, miał niecałe 2 lata, najstarszy 15 lat. 

Łącznie w biegu uczestniczyło 127 zawodników, o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria 9-12 lat, do której zgłosiło się aż 42 zawodników. W biegu wystartowali mieszkańcy m.in. gminy Wołomin, Kobyłki, Zielonki, Radzymina, ale też Warszawy, Legionowa i Rybnika.  

Impreza przebiegła sprawnie, wszyscy uczestnicy szczęśliwie i bezpiecznie pokonali swoje trasy, które wyznaczono w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie. Nad ich bezpieczeństwem czuwali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce. 

W każdej kategorii nagrodzono zdobywców pięciu pierwszych miejsc. Za najlepszy wynik - I miejsce wręczono puchary, dyplomy i rowery. Wśród nagród były też m.in.  hulajnogi, plecaki, piłki, zestawy do badmintona, maskotki, głośniki bluetooth. Najmłodszy uczestnik biegu, został nagrodzony wielkim pluszowym misiem.  Nagrodą pocieszenia był rower ufundowany przez Wspólnotę Samorządową w Kobyłce, który otrzymał zawodnik wyłoniony w drodze losowania spośród wszystkich osób biorących udział w biegu. 

Z roku na rok bieg cieszy się coraz większą popularnością. Dziękujemy zawodnikom i ich rodzinom za fantastyczny doping, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i zapraszamy za rok, na kolejny bieg.