Jesteś tutaj:

KOLARSKI CUD NAD WISŁĄ CZEKA NA ŚMIAŁKÓW

Data: 02.08.2018 r., godz. 12.00    967
2 września w Radzyminie rozegra się XVII Wyścig Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego. Swoich sił w rywalizacji na ciekawie przygotowanych trasach mogą spróbować zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencjami.
Cud nad Wisłą ma bogatą sportową historię. Przez ostatnie szesnaście lat przewinęły się przez niego tysiące kolarzy z całego kraju. Oprócz wysokiego poziomu współzawodnictwo, wydarzenie wyróżnia się także ciekawą otoczką. Wyścig wprost nawiązuje do militarnego zwycięstwa Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną w 1920 r. Co roku kolarze upamiętniają swoją waleczną postawą na szosie bohaterstwo polskich patriotów.
W tym roku wyścig odbędzie się 2 września. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich miłośników kolarstwa. „Zależy nam na tym, aby tego dnia mogło ścigać się jak najwięcej osób. Dlatego przygotowaliśmy szereg dystansów o zróżnicowanym stopniu trudności” – zapewnia Dariusz Biernacki, trener AMP UKS Victoria Radzymin i jeden z organizatorów wydarzenia. „Stworzyliśmy osobne kategorie dla zawodników z licencjami, jak i amatorów kolarstwa, którym zależy na dobrej, bezpiecznej zabawie” - dodaje Dariusz Biernacki. By komfort jazdy był jak największy, wyścig odbędzie się przy ruchu drogowym ograniczonym na czas trwania Cudu nad Wisłą.
Na zawodników z licencjami czekają następujące dystanse:
a) 28,2 km – dla żaka, żakini, młodziczki i zawodników szkółek kolarskich;
b) 51,6 km – dla młodzika, juniorki młodszej i kobiet-amatorek;
c) 75 km – dla juniora młodszego, juniorki oraz mężczyzn-amatorów, a także juniorów i mastersów;
d) 86,2 km – dla elity mężczyzn (wyścig główny liczyć będzie 70,2 km, do którego dojdzie jeszcze 10 pętli o długo 1600 metrów każda).
Z atrakcji sportowych skorzystają także dzieci niezrzeszone w klubach kolarskich. Wystarczy, że tego dnia zabiorą ze sobą dowolny rower i zapiszą się na zawody we właściwej kategorii wiekowej. Wszyscy oni ścigać się będą na starannie wyznaczonej pętli o długości 1,6 km. Liczba pętli zależeć będzie od wieku młodego amatora sportu. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych przejadą ją raz, ich starsi koledzy z klas 4-6 już dwa razy, a najstarsi z klas 7-8 oraz 3 klasy gimnazjum – trzy razy.
Biuro zawodów mieścić się będzie przy pomniku Tadeusza Kościuszki w Radzyminie. Zapisy będą przyjmowane tam 2 września od 8.00 rano. Zapisać się można także przez internet, korzystając ze strony akces-sport.pl.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński ora Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski oraz Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, AMP UKS Victoria Radzymin i Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu.
Więcej szczegółów o XVII Wyścig Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego można znaleźć na stronie akces-sport.pl oraz na Facebooku.

PROGRAM ZAWODÓW – 2 września 2018 r.
Zapisy:
31 sierpnia i 2 września w biurze zawodów (obok pomnika Tadeusza Kościuszki) 
• 9.45 - odprawa techniczna - biuro zawodów 


Starty na dowolnych rowerach dzieci niezrzeszonych w klubach kolarskich
• 11.05 – przedszkole (dystans 300 m)
• 11.10 – klasy 1-3 szkoły podstawowej (dystans 1,6 km)
• 11.20 – klasy 4-6 szkoły podstawowej (dystans 2 x 1,6 km)
• 11.30 – klasy 7-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum (dystans 3 x 1,6 km)
• 12.40 - wyścig dla amatorów na rowerach górskich kategoria Open dla kobiet i mężczyzn (dystans 10 x 1,6 km)
• 14.15 - slalom z przeszkodami

Starty z licencjami – tylko na rowerach szosowych
• 10.00 – żak, żakini, młodziczka, szkółki kolarskie (dystans 28,2 km)
• 11.00 – młodzik, juniorka młodsza, amatorki (dystans 51,6 km)
• 12.35 – junior młodszy, juniorka, amator (dystans 75 km)
• 12.30 – junior, masters (dystans 75 km)
• 14.00 - elita mężczyzn (dystans wyścig główny 70,2 km + 10 x 1,6 km, dystans łączny 86,2 km)
• 16.00 – dekoracja i zakończenie zawodów