Jesteś tutaj:

Bernard Maseli i jego goście w Pałacu w Chrzęsnem

Data: 18.07.2018 r., godz. 15.00    940
W ramach cyklu „Muzyka z balkonu” w niedzielne popołudnie 15 lipca br. w Pałacu w Chrzęsnem wystąpił wybitny wibrafonista jazzowy Bernard Maseli ze swoimi gośćmi: Krzysztofem Ścierańskim – wirtuozem gitary basowej, legendą polskiego jazzu oraz Marcinem Jahrem – doskonałym perkusistą jazzowym.
Bernard Maseli rozpoczął karierę w 1985 r. wraz z zespołem WALK AWAY na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem WALK AWAY nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie „Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum” oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.
W niezwykłej aurze trzech wirtuozów wykonało w kanonie muzyki improwizowanej mistrzowski koncert jazzowy. Publiczność Pałacu w Chrzęsnem nagrodziła artystów owacjami na stojąco.
Na kolejny koncert z cyklu „Muzyka z balkonu” zapraszamy już 26 sierpnia. Na scenie plenerowej wystąpi legendarny jazzowo-rockowy zespół Laboratorium. Wstęp, na wszystkie wydarzenia kulturalne – wolny.