Jesteś tutaj:

III Zlot Starych Traktorów na Mazowszu

Data: 04.07.2018 r., godz. 15.00    1072
W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2018 r. w Woli Rasztowskiej odbył się III Zlot Starych Traktorów na Mazowszu. Patronat honorowy objął Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski oraz Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.
Impreza plenerowa przyciągnęła rzesze uczestników z całego kraju i tylu samo miłośników pojazdów rolniczych. Organizatorzy Zlotu zapewnili dobrą zabawę, a dzięki sponsorom świetne zaplecze kulinarne oraz gadżety. Między konkursami urozmaicenia dodawały występy zespołów popowych i ludowych z terenu gminy Klembów oraz gościnnie występujący zespół ludowy Jasieńki. Ponadto, w nawiązaniu do stulecia Niepodległej, każdy pojazd opatrzony był flagą narodową i kotylionem. Tak barwny korowód, pierwszego dnia Zlotu, przejechał trasę z Woli Rasztowskiej do Skansenu w Kuligowie.
Całemu Zlotowi towarzyszyła tradycyjnie asysta Ochotniczej Straży Pożarnej z Roszczepu. Przez oba dni festynu można było podziwiać sprzęty powstałe w drugiej połowie XX w., a co odważniejsi sprawdzali możliwości techniczne oraz sprawność wystawionych ciągników. Rozegrano także mecz w piłkę nożną między miejscowymi a gośćmi. Wygrała reprezentacja Woli Rasztowskiej wynikiem 2 : 1.
Organizatorzy zapewnili konkursy nie tylko dla uczestników, ale też i dla publiczności. W tym roku Puchar Starosty zdobył Waldemar Sobczak, natomiast Puchar Wójta trafił do Marka Staniaszka.
Organizatorzy Zlotu już planują atrakcje na kolejny rok i z wielką przyjemnością oczekują na miłośników starych traktorów, którzy wezmą udział w imprezie. Chociaż pogoda jest kapryśna na początku lipca i nie zachęca do wyjścia z domu, to miłość i pasja do traktorów zwycięża. Do zobaczenia za rok na IV Zlocie.

Organizatorzy Zlotu - p. Śliwńscy