Jesteś tutaj:

Komunikat

Data: 18.02.2021 r., godz. 15.00    200
Rozwój sieci transportu publicznego na terenie powiatu wołomińskiego.
Rozwój sieci transportu publicznego na terenie powiatu wołomińskiego
W dniu 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Wołominie odbył się briefing prasowy Starosty Adama Lubiaka poświęcony rozwojowi sieci transportu publicznego na terenie powiatu wołomińskiego.

W trakcie spotkania założenia programu inwestycji kolejowych na najbliższe trzy lata przedstawił Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A. Na terenie powiatu wołomińskiego powstanie łącznie
5 nowych dworców PKP w miejscowościach: Chrzęsne, Tłuszcz, Dobczyn, Ząbki oraz w Wołominie. Ostatnia z wymienionych lokalizacji została zatwierdzona przez zarząd PKP S.A. w ostatnich tygodniach na wniosek Starosty Adama Lubiaka.

- Polskie Koleje Państwowe w tej chwili realizują największe w historii program inwestycji dworcowych W perspektywie lat 2016-2023 zmodernizujemy około 190 dworców. Program ten pochłonie 2 mld złotych ze środków unijnych i budżetu państwa. W tej chwili realizujemy cztery inwestycje na terenie powiatu wołomińskiego, a na wniosek Pana Starosty po przeprowadzeniu analizy dołączyliśmy również lokalizację w Wołominie – powiedział członek zarządu PKP S.A. Ireneusz Maślany.

- Cieszę się, że PKP S.A. podjęło decyzję, aby na terenie naszego powiatu zainwestować środki w pięciu lokalizacjach. Chciałbym podziękować Panu prezesowi za wsłuchanie się w głos mieszkańców i dołączenie do programu inwestycyjnego dworca na terenie Wołomina – powiedział Starosta Adam Lubiak.

Kolejnym tematem poruszonym na briefingu była koncepcja nowej linii autobusowej na terenie powiatu wołomińskiego, którą przedstawił Wicestarosta Piotr Borczyński. Głównym zadaniem planowanej linii autobusowej będzie pomoc mieszkańcom ze wschodniej części naszego powiatuw dostępie do komunikacji kolejowej poprzez dowóz do stacji PKP Tłuszcz oraz PKP Urle.
- Dostrzegając potrzebę tworzenia nowych linii autobusowych na terenie powiatu wołomińskiego, które spełnią potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz wpisują się w założenia rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, opracowaliśmy w Starostwie koncepcję nowej linii autobusowej przebiegającej na terenie gmin: Jadów, Strachówka, Tłuszcz – powiedział Wicestarosta Piotr Borczyński.


Briefing prasowy: