Jesteś tutaj:

Informacja

Data: 05.11.2020 r., godz. 14.05    247
Nowy SOR w Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie już otwarty.
Nowy SOR w Szpitalu MBNP w Wołominie już otwarty

We wtorek 3 listopada do użytkowania oddany został wyremontowany za kwotę 1,6 mln złotych oddział ratunkowy (SOR), który ma do dyspozycji trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie do tzw. triażu pacjentów.


Dzięki realizacji inwestycji stworzone zostały optymalne warunki do ratowania życia pacjentów
w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Nastąpi znacząca poprawa ergonomii i efektywności pracy personelu medycznego, wzrośnie funkcjonalność poszczególnych obszarów SOR oraz znacząco skróci się droga komunikacyjna. - W tym niezwykle trudnym czasie pandemii, udaje nam się kontynuować zaplanowane prace, które znacząco poprawiają komfort leczenia oraz ratują zdrowie i życie pacjentów – napisał Starosta Adam Lubiak.

Dodatkowo w ramach Projektu „TOPSOR” Szpital otrzyma i zamontuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nowe urządzenia systemów kolejkowych, dzięki którym wdrożone będzie oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej oraz sterowanie pracą systemów wraz z modułami do generowania raportów i analiz. Projekt TOPSOR jest realizowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe we współpracy ze szpitalami w całym kraju i ma na celu standaryzację i usprawnienie organizacji pracy SOR-ów. Nasza placówka jest jednym z partnerów LPR w jego realizacji.
Modernizacja SOR to nie jedyna inwestycja prowadzona przez Powiat Wołomiński na terenie placówki. W dniu 28 października br. Szpital ogłosił wyniki przetargu na rozbudowę powiatowej placówki. Oferty złożyło trzech wykonawców, a najkorzystniejsza firmy WARBUD S.A. opiewała na kwotę 50,8 mln złotych. W połowie sierpnia oddany do użytkowania po modernizacji został natomiast oddział chirurgiczny, a w trakcie realizacji jest Oddział Neurologii.