Jesteś tutaj:

Nowe Technikum oraz Szkoła Branżowa w Jadowie

Data: 19.05.2020 r., godz. 15.57    1078
Od 1 września 2020 roku rozpocznie działalność publiczne Technikum o profilu hotelarsko-gastronomicznym oraz Szkoła Branżowa I stopnia w Jadowie.
W Jadowie powstaną nowe Technikum oraz Szkoła Branżowa

Starosta Wołomiński Adam Lubiak wspólnie z Wicestarostą Robertem Szydlikiem podpisali
z gminą Jadów porozumienie w sprawie utworzenia i prowadzenia przez gminę Jadów szkół ponadpodstawowych w Jadowie. Gminę reprezentowali Wójt Dariusz Kokoszka oraz Skarbnik Barbara Wójcik.
W ramach zawartego porozumienia od 1 września 2020 roku rozpocznie działalność publiczne Technikum o profilu hotelarsko-gastronomicznym oraz Szkoła Branżowa I stopnia w Jadowie. Siedzibą placówek będzie budynek szkolny znajdujący się przy ul. 11 Listopada 15 w Jadowie.
Nowe szkoły będą kształciły młodzież w zawodach takich jak m.in. technik hotelarstwa, technik usług gastronomicznych, piekarz, cukiernik, fryzjer, elektryk, czy monter sieci i instalacji sanitarnych. Zaplanowane profile klas będą oferowały możliwość odbywania praktyk zawodowych m.in. w hotelach i punktach gastronomicznych na terenie gminy Jadów.
Przeprowadzenie pierwszego naboru na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się w ramach elektronicznego systemu obsługi rekrutacji VULCAN w sieci placówek ponadpodstawowych na terenie Powiatu Wołomińskiego.