Jesteś tutaj:

Sezon 2018 w Teatrze „Zygzak” z Tłuszcza rozpoczęty!

Data: 12.03.2018 r., godz. 18.00    619
Pierwszy w tym roku spektakl Zespołu Teatralnego „Zygzak” odbył się 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie. Była to sztuka pt. „Aldynai” inspirowana starodawną, szamańską baśnią ze stepów. Wydarzenie było współfinansowane było przez Powiat Wołomiński.
W spektaklu gra głównie młodzież z Tłuszcza. Powstał on w poprzednim roku, dzięki projektowi „Wejdź do teatru 9”. Cały zespół angażował się w jego przygotowanie i był odpowiedzialny za całokształt – od przygotowania strojów i scenografii poprzez budowanie postaci po organizację samego spektaklu.
Tytułowa bohaterka - Aldynai to dziewczyna, która spełnia oczekiwania innych, powoli stając się taka, jaką inni chcieliby, aby była. Przedstawienie porusza takie problemy, jak: dojrzewanie, poszukiwanie własnej drogi w życiu i zmaganie się ze swoimi emocjami. Nie zabrakło oczywiście elementów komediowych. Spektakl wyreżyserował i scenariusz opracował Jacek Stachowicz, a obsadę zapewnili: Weronika Narożniak, Jagoda Matusiak, Zuzanna Szydlik, Aleksandra Kozłowska i Monika Godlewska. Oprawę dźwiękową i oświetlenie podczas spektaklu przygotował Piotr Kozłowski. Nad stroną organizacyjną całego przedsięwzięcia czuwała Monika Godlewska.